LAJMI I FUNDIT: Aeroporti “Adem Jashari” kërcënohet me bombë, evakuohen pasagjerët dhe stafi

Një kërcënim me bombë është pranuar në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë.

Kjo ka bërë që të gjithë pasagjerët të evakuohen nga hapësirat e aeroportit.

Këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e APN-së, Valentina Gara.“Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcenim me bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuar dhe janë të sigurt. Ekipet e involvuara në planin emergjent janë duke kryer detyrat e tyre”, ka shkruar Gara/Indeksonline

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.