Mali i Zi i bashkohet ‘Ballkanit të Hapur’, Edi Rama nuk merret me Kosovën

Mali i Zi i është bashkuar iniciativës ‘Ballkani i Hapur’, raporton Gazeta Blic.Kështu ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook.
Postimi i tij i plotë:

Kënaqësi marrja e kafes së sapombërritjes në Ohër, me kryeministrin, Dritan Abazovič, i cili sot fut zyrtarisht Malin e Zi në Ballkanin e Hapur, si edhe me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Serbi, Chris Hill, i cili është një mik i kahershëm i Shqipërisë e shqiptarëve, po dhe një mbështetës i vendosur i Ballkanit të Hapur.

ATT00001

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.