Mbi 13 mijë të vrarë në Gaza, sot vdiqën 41 persona të së njëjtës familje


Mbi 13 mijë të vrarë në Gaza, sot vdiqën 41 persona të së njëjtës familje
Ministria e Shëndetësisë në Gaza njoftoi të dielën se 13 mijë njerëz janë vrarë nga bombardimet izraelite në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës me 7 Tetor, duke përfshirë 5,500 fëmijë dhe 3,500 gra.
Numri i të plagosurve është 30 mijë.
Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 41 anëtarë të së njëjtës familje u vranë sot nga një sulm ajror në shtëpinë e tyre në qendër të qytetit të Gazës.
Tv Shenja

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.