Memli Krasniqi: Kjo qeveri e ka konfirmuar se nuk i do dhe përkrah çlirimtarëtKryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi përmes një postimi në profilin e tij në ‘Facebook’, ka thënë se qeveri aktuale e ka konfirmuar se nuk i do çlirimtarët.

Krasniqi, tutje ka shtuar se Qeveria Kurti nuk i mbështetë nevojat e familjeve të dëshmorëve, invalidëve dhe veteranëve të UÇK-së, shkruan Sinjali.

Kreu i PDK-së ka publikuar një video duke cituar raportin e Komisionit Evropian për Kosovën ku dëshmohet se qeveria aktuale i ka hequr nga ligji për pagën minimale të gjithë veteranët e UÇK-së.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.