Moti sot: Kryesisht me diell, temperaturat deri në 15 gradë Celsius ☀️


Të enjten mbi Kosovë, parashihet të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas Meteo Kosova, temperaturat minimale do të lëvizin nga minus dy deri në një gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 12 deri në 15 gradë Celsius.

Era do të fryjë nga jugperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, kryesisht në regjionin e Gjakovës dhe Malishevës, me shpejtësi prej 15-55 km/h.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.