Nesër lëshohet në funksion i Rezonanca Magnetike (MRI) në Spitalin e Prizrenit, merr pjesë edhe kryeministri Albin KurtiTë mërkurën, datë 14.02.2024, ora 12.00, në Spitalin e Përgjithshëm “Prim.Dr. Daut Mustafa”në Prizren do të bëhet përurimi dhe lëshimi në funksion i Rezonancës Magnetike (MRI), e vendosur në hapësirat e Shërbimeve radiologjike.

Në përurim do të marrin pjesë edhe Kryeministri i Kosovës, z. Albin Kurti, Ministri i Shëndetësisë, dr. Arben Vitia, dhe Drejtori i SHSKUK-së, Mr.Ph. Elvir Azizi, thuhet në njoftim.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.