Njësia patrulluese ujore e Policisë në liqenin e Ujmanit, Sveçla i përgëzon

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka deklaruar se për herë të parë që nga paslufta, pas krijimit të njësitit për patrullim ujor, Policia e Kosovës sot filloi me patrullimin e rregullt të vijës kufitare mes Republikës së Kosovës dhe Serbisë, si dhe gjithë hapësirës së Liqenit të Ujmanit.

“Tashmë, kontrolli i kufirit shtetëror është më i plotë. Përgëzoj Policinë e Kosovës për suksesin e radhës”, ka shkruar ai në Facebook. /Indeksonline/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.