Përfshihet nga zjarri një banesë në Fushë Kosovë, shkak mbushësi i telefonit


Në orët e para të mëngjesit një banesë është përfshirë nga zjarri në Fushë Kosovë.

Personi që jetonte aty ka bërë të ditur në polici se si pasojë e një mbushësi të telefonit (adapter) nga zjarri i është përfshirë banesa e tij.

Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për lëndime në njerëz.

Raporti i plotë:

“Rruga e Pejës, Fushë Kosovë 28.11.2023 – 04:25. Viktima mashkull shtetas i huaj, ka informuar se si pasojë e një mbushësi të telefonit (adapter) nga zjarri i është përfshirë banesa e tij. Njësiti përkatës policor dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë shuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për lëndime në njerëz”, thuhet në raportin e policisë.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.