Pesë të vdekur nga një shpërthim në një fabrikë municionesh në Turqi

5 persona kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi në një fabrikë raketash dhe eksplozivësh të shtunën, tha ministria e mbrojtjes e Turqisë. Shpërthimi ndodhi rreth orës 08:45, në periferi të kryeqytetit, Ankara.

Në zonë kanë mbërritur menjëherë disa autoambulanca dhe zjarrfikëse. Xhamat e dyqaneve dhe shtëpive në zonat përreth u thyen nga forca e shpërthimit.

Anëtarët e familjes nxituan menjëherë në fabrikë, ndërkohë ka nisur hetimi për shkakun e shpërthimit.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.