Po shkëlqen në Kupën e Afrikës, Liria përfiton mijëra euro nga shitja e futbollistit namibianFC Liria e ka shitur mesfushorin Prins Tijueza.

Namibiani karrierën do ta vazhdoj te skuadra Cape Town City në Afrikën e Jugut, shkruan IndeksOnline.

Klubi prizrenas ka përfituar 65 mijë dollarë nga shitja e Tijuezas dhe 10% nga shitja e ardhshme e tij.

21-vjeçari ishte një nga futbollistët kryesor të Lirisë për një vit e gjysmë.

Tijueza, ka lënë gjurmë në Kosovë, derisa së fundi me Kombëtaren e Namibisë u kualifikua tutje në Kupën e Afrikës./IndeksOnline/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.