Presidentja Osmani ishte mysafir për iftar tek familja e një dëshmori

Sot presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka njoftuar se për iftar do jetë mysafir tek një familje e një dëshmori.

Ajo priti iftarin në Gjilan me familjen e dëshmorit Nusret Hajdari.
Ajo pas iftarit ka treguar se ka gjetur mikëpritjen e plotë tek familja Hajdari.

Postimi i plotë i Presidentes:
Në përmbyllje të vizitës në Gjilan, në fshatin Dobërçan vizitova familjen e dëshmorit Nusret Hajdari te e cila gjetëm mikëpritjen në iftarin e sontëm dhe uruam që ta vazhdojmë traditën e tillë dhe atë të solidaritetit si tipare veçuese të popullit tonë.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.