Presidentja Osmani pritet me ceremoni shtetërore në Slloveni

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu i saj slloven, Borut Pahor, njofton Klankosova.tv.

Osmani dhe Pahor do të mbajnë një takim pas të cilit do të dalin në konferencë për media e cila do të mbahet në 11:25.

Presidentja ka udhëtuar të dielën drejt Sllovenisë për vizitë zyrtare.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.