Protesta kundër Asociacionit në shesh, ndërkohë që vazhdon takimi në ambasadën amerikane

Ka nisur protesta në Prishtinë në kundërshtim të kërkesave ndërkombëtare për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Në pamjet e siguruara shihet se përkundër reshjeve të borës, në shesh janë grumbulluar qytetarë të shumtë.

Në anën tjetër në ambasadën amerikane po mbahet takimi për Asociacionin ku po marrin pjesë pozitë, opozitë dhe shoqëri civile./Indeksonline/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.