Rama e përcjell Macronin duke e përqafuar “shihemi së shpejti”Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar një fotografi ku shihet duke u përqafuar me Presidentin e Francës, Emanuel Macron.

Rama e ka përshëndetur Macron në gjuhën frënge, duke shkruar “Mirupafshim dhe shihemi së shpejti zoti President😍”.

“Rroftë SHQIPËRIA🇦🇱❤️🇫🇷 RROFTË FRANCA”, thuhet tutje në postimin e Ramës.

Macron ka qëndruar në Tiranë, ku ka marrë pjesë në Samitin e Procesit të Berlinit.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.