Reshjet e dendura përmbysin rrugët në DurrësDurrësi vijon të jetë ndër qytetet më problematike në Shqipëri kur trajtohen reshjet e shiut dhe me disa shkarkime të dendura mëngjesin e 8 nëntorit, sërish rrugët e qytetit bregdetar janë përmbytur.

Kalimi në këmbë është bërë pothuajse i pamundur për qytetarët,

Probleme ka pasur edhe për trafikun e automjeteve, ku radhët të gjatë janë krijuar, shoqëruar me kaos, për shkak të disa pikave ku niveli i ujit është më i lartë se zakonisht.
AP

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.