Serbët nisin barrikadimin në veri

Nesër Kosova nis zbatimin e reciprocitetit me Serbinë dhe për këtë ka pasur kërcënime nga Serbia.

Madje, Petar Petkoviq ka thënë se do të nisin formimin e Asociacionit.

Pas kërcënimeve nga Beogradi, serbët në veri të vendit kanë nisur revoltën.

Burime të Gazeta Blic bëjnë me dije se serbët tashmë kanë nisur barrikadimin në rrugën për në Bërnjak.

Ata e kanë bllokuar Rudarin te kryqi i madh, derisa bëhet e ditur se barrikaduesit janë me maska.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.