Sulm në Pragë, disa të vdekur e dhjetëra të plagosur: Vritet sulmuesi


Policia çeke ka thënë se disa persona kanë të vdekur pas sulmit në Pragë, teksa personi që përgatiti këtë sulm tashmë është eliminuar.

“Sulmuesi është eliminuar”, ka thënë policia çeke në rrjetet sociale.

E gjithë ndërtesa aktualisht është duke u evakuuar dhe ka disa të vdekur dhe dhjetëra të plagosur, raporton The Guardian.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.