Të paktën 230 të vdekur si pasojë e tërmetit 7.8 ballësh në Turqi

Qendra Amerikane e Sizmiologjisë tha se tërmeti ishte me magnitudë 7.8 të shkallës Rihter.

Lëkundjet e forta u regjistruan në orën 04:17 me orën lokale. Ato ishin me thellësi 17.9 kilometra dhe me epiqendër pranë qytetit të Gaziantep.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.