Televizioni zviceran skandaloz, e quajti UÇK-në terroriste, detyrohet ta fshij postimin dhe videon e Xherdan Shaqirit

Mbrëmë pas ndeshjes mes Zvicrës dhe Irlandës Veriore, një tifoz ia dhuroi një xhaketë Xherdan Shaqirit, ku ishte e vendosur stema e UÇK-së(Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës).

Televizioni zviceran, “RSI Sport” postoi videon dhe e cilësoi si skandal atë që ndodhi.

Por, skandaloz ishin vet “RSI Sport” me përshkrimin e videos duke e quajtur organizatë terroriste UÇK-në.

“Episodi i pakëndshëm në fund të ndeshjes në Zvicër: Tifozi hyn në fushatë gjatë intervistave dhe ia vendos Xherdan Shaqirit një xhaketë. Simboli në Xhaketë ishte i UÇK-së, Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e listuar nga OKB si organizatë terroriste”, ky ishte përshkrimi i “RSI Sport”.

Por, duket se “RSI Sport” i ranë pishman, pasi kjo video më nuk është në llogarinë zyrtare të tyre në Facebook.

Videoja është fshirë pasi përshkrimi ishte skandaloz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.