4 raste të vdekjes dhe 12 raste të reja me Covid 19 në 24 orët e fundit

10 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 14.901 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.447.040 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 623.183 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 2.481 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 77 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.259. ℹNë total numri i rasteve aktive është 1.157.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.