Vdes 109-vjeçari nga fshati Llojan i Maqedonisë, raportohet se ishte më i moshuari në rajon

Ka vdekur një 109-vjeçar nga fshati Llojan i Maqedonisë.

Në njoftimin e faqes së tij fshati, thuhet se ky ka qenë njeriu më i moshur në rajon, përcjell Klankosova.tv.

Tutje, në njoftim bëhet e ditur se varrimi i tij do të bëhet nesër.“S’ka dyshim që çdo shpirt i gjallë do ta shijojë vdekjen. Sot në moshën 109 vjeçar ndërroi jetë Ramiz Selmani, njeriu më i moshuar në rajon, i cili jetoi jetën me shëndet të mirë. Varrimi i të ndjerit bëhet nesër, pas namazit të drekës, në varrezat e fshatit Llojan. Allahu e mëshiroftë të ndjerin, kurse familjes dhe miqve i dhëntë durim”, thuhet në njoftim.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.