WhatsApp do të ndalojë së punuari në mijëra telefona brenda disa ditësh, kjo është arsyeja

Përdoruesit e Apple dhe Android me modele të vjetra kanë vetëm disa ditë kohe derisa WhatsApp t’i ndalojë ata të kenë akses në mesazhe, foto dhe video.Platforma e mesazheve po heq mbështetjen për një numër modelesh të vjetra të smartfonëve, që do të thotë se nga 1 nëntori shumë duhet të bëjnë pa aplikacionin popullor që ofron ndarje falas të fotografive në të gjithë botën.Sipas mediave te huaja, Të hënën, 43 modele të smartfonëve – si në Android ashtu edhe në iOS – do të ndalojnë së punuari.

Përdoruesit do të humbasin aftësinë për të dërguar mesazhe dhe fotografi, ose për të bërë thirrje video me familjen dhe miqtë, duke përdorur shërbimin e mesazheve të koduara.Modelet e telefonave inteligjentë me Android 4.0.4 ose të instaluar më herët do të bëhen të papajtueshme me WhatsApp, si dhe iPhone me iOS 9 ose më të hershëm të instaluar.A është telefoni juaj në listë?
iPhone
iPhone SE
iPhone 6S
iPhone 6S Plus
Samsung
Samsung Galaxy Trend Lite
Trendi Galaxy II
Galaxy SII
Galaxy S3 mini
Galaxy Xcover 2
Galaxy Core
Galaxy Ace 2
LG
I qartë 2
LG Optimus F7
LG Optimus F5
Optimus L3 II Dyfishtë
Optimus F5
Optimus L5
Optimus L5 II
Optimus L5 Dual
Optimus L3 II
Optimus L7
Optimus L7 II Dyfishtë
Optimus L7 II
Optimus F6, Enact

Optimus L4 II Dyfishtë
Optimus F3
Optimus L4 II
Optimus L2 II
Optimus Nitro HD dhe 4X HD
Optimus F3Q
Huawei
Ascend G740
Ngjit Mate
Ascend D Quad XL
Ascend D1 Quad XL
Ngjit P1 S
Ngjiteni D2
Sony

Xperia Miro
Sony Xperia Neo L
Xperia Arc S
ZTE
ZTE Grand S Flex
ZTE V956
Grand X Quad V987
ZTE Grand Memo
Të tjerët
Alcatel One Touch Evo 7
Archos 53 Platinum
HTC Desire 500
Caterpillar Cat B15
Wiko Cink Five
Wiko Darknight
Lenovo A820
UMi X2
Faea F1
THL W8

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.