Tre këmbësorë goditen nga dy vetura në Lipjan, dërgohen për trajtim mjekësor(VIDEO)

Sot rreth orës 13:00, në rrugën “Avdi Kelmendi” në Lipjan, ka ndodhur një aksident rrugor,

Read More

Bastisen burgjet e Smrekonicës dhe Dubravës, konfiskohet drogë dhe telefona(FOTO)

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme në qendrat korrektuese

Read More

Arrijnë në Kosovë 3.3 milionë fletëvotime për zgjedhjet e 17 tetorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se fletëvotimet për zgjedhjet lokale të 17

Read More

RTK ka paguar 472 mijë euro “gabimisht” një kompanie private!

Radio Televizioni i Kosovës i ka paguar mbi 472 mijë euro për pesë vjet një

Read More

S`ka masa të reja, mbesin në fuqi ato të vjetrat

Ministria e Shëndetësisë dhe kryetarët e komunave pas takimti që kanë mbajtur për masat anticovid

Read More

Më 17 tetor votohet edhe në Maqedoninë e Veriut, KQZ-ja papërgjigje për votuesit me dyshtetësi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) është vënë përballë një sfide të re për votuesit e

Read More