Prokurori Smith: Përpjekjet e Haradinajt dhe Gucatit për ta rrënuar këtë gjykatë kanë dështuar

E plotësuar: Prokurori i Specializuar, Jack Smith ka thënë se Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj

Read More

MSH sot mbanë takim me komunat, diskutohen masat antiCOVID

Ministria e Shëndetësisë do të mbajë sot takim me Asociacionin e Komunave të Kosovës dhe

Read More

Hoti: Kemi filluar punën në pesë lokacione në Kosovë për varreza masive

Gjatë këtij viti janë identifikuar 21 mbetje mortore, prej tyre 19 trupa shqiptarë dhe 2

Read More

Aktakuza e plotë ndaj Gucatit e Haradinajt

Gjykata Speciale sot ka nisur gjykimin ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati e Nasim Haradinaj.

Read More

Punëtorët shëndetësorë paralajmërojnë protesta pas zgjedhjeve lokale

Federata Sindikale e Shëndetësisë ka paralajmëruar se pas zgjedhjeve do të ketë protesta nga ana

Read More