Biden e uron Erdoganin për rizgjedhjen president🇹🇷🇺🇸

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka uruar Recep Tayiip Erdogan, për fitoren në Zgjedhjet Presidenciale në Turqi.

Biden, përmes twitterit, thekson dëshirën që të vazhdojnë të punojnë tutje si aleatë të NATO-së për sfidat e përbashkëta globale, transmeton klankosova.

”Urime Presidentit Rexhep Tajip Erdogan të Turqisë për rizgjedhjen e tij.

Mezi pres të vazhdoj të punojmë së bashku si aleatë të NATO-s për çështjet dypalëshe dhe sfidat e përbashkëta globale”.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.