“Bomba” e Jasir Asanit 🇦🇱 goli më i mirë i javës në kualifikimet e Kampionatit Evropian

Goli i Jasir Asanit i shënuar ndaj Polonisë, është zgjedhur më i miri nga UEFA.

Asani shënoi golin e parë të Shqipërisë në fitoren 2-0 ndaj Polonisë, e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian “EURO 2024”, shkruan IndeksOnline.

Futbollisti shkupjan ishte në garë për golin më të mirë të javës me Leandro Trossad të Belgjikës, Maxim Samorodov të Kazakistanit, dhe Joao Felix të Portugalisë./IndeksOnline/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.