Dalin pamje nga takimi i Ramës me Vuçiq në restorant, i pranishëm dhe Alex Soros

Kryeministri shqiptar Edi Rama, pas konferencës për shtyp të mbyllur me tension, është pritur në një darkë pune nga presidenti serb Aleksandër Vuçiq.

Mësohet se darkës së Ramës dhe Vuçiq i është bashkuar edhe ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill.

Gjithashtu mësohet se ka qenë i pranishëm dhe Alex Soros, djali i miliarderit George Soros, ndërsa siç shihet në foto mysafirët janë argëtuar me muzikë live.

Nuk dihet se çfarë është diskutuar në këtë takim, por mendohet të jetë folur për Ballkanin e Hapur, Procesin e Berlinit dhe situatën në veri të Kosovës.

Rama tha se draftin e tij për Asociacionin ua ka propozuar edhe dy “kumbarëve” të dialogut, Emmanuel Macron dhe Olaf Scholz, Vuçiq tha se Serbia i zgjedh vetë kumbarët e saj duke hequr mikrofonin dhe duke u larguar.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.