Edhe Presidentja Osmani reagon pas 500 viktimave në spitalin e Gazës: Jetët e pafajshme duhet të mbrohen!

Presidentja e Republikës, Vjosa Osmani ka reaguar pas lajmi se mbi 500 persona kanë mbetur të vdekur nga sulmi në një spital në Gaza.

“Është shkatërruese të shohësh pasojat në jetë njerëzore me qindra viktima civile pas bombardimit të një spitali në Gaza, duke përfshirë gra dhe fëmijë. Jetët e pafajshme duhet të mbrohen. Fatkeqësisht, janë civilët ata që vuajnë më shumë në çdo konflikt”, ka shkruar ajo në Twitter.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.