Haradinaj kujton komandant Drinin: Vrasja e tij ishte humbje e madhe

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka kujtuar njërin prej komandantëve më të shquar që pati Ushtria Çlirimtare e Kosovës, Ekrem Rexha – Komandant Drini.

Sipas Haradinaj, vrasja e tij ishte humbje e madhe për vendin, dhembje e madhe për familjen, bashkëluftëtarët dhe të gjithë ata që e njohën.

“Lavdi jetës dhe veprës së Komandant Drinit”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e tij në Facebook.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.