Kryeministri Kurti shpreh ngushëllime për rastin në Gllogjan

Kryeministri i Kosovës,Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave që humbën jetën në Gllogjan të Decanit.

Ai i uroj shërim të shpejt të plagosurit, kurse tha se policia është mobilizuar me kapacitetet e saj të plota për ta hetuar këtë krim të rëndë, e për të mundësuar drejtësi.

Postimi:

Sonte u tronditëm nga lajmi për sulmin me armë zjarri ndaj autobusit me nxënës në Gllogjan të Deçanit. Sipas Policisë së Kosovës nga ky sulm kanë mbetur të vrarë tre qytetarë të vendit tonë, prej të cilëve dy nxënës.
Në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjeve, shokëve e shoqeve, që humbën më të dashurit në këtë sulm.

Të plagosurit i dëshirojmë shërim të shpejtë.
Policia është mobilizuar me kapacitetet e saj të plota për ta hetuar këtë krim të rëndë, e për të mundësuar drejtësi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.