Ky është mërgimtari nga Prizreni që u nda nga jeta në moshë të re në Itali

I riu, Alban Mustafa, me prejardhje nga Prizreni, por me vendbanim në Itali, është ndarë nga jeta para dy ditësh, raporton Sinjali.

Lajmin e dhimbshëm e kanë bërë të ditur familjarët e të ndjerit, teksa nuk dihen detajet për ceremoninë mortore.

“Te Allahut jemi dhe tek ai do te kthehemi, Po heret na laje o alban, na kpute komt e ishalla allahu te shperblen me xhenet, Per varrimin do te njoftoheni me kohe, sepse i ndjeri ka jetuar ne ITALI”, shkroi njëri nga familjarët

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.