Muftiu Tërnava dhe Kryeministri Kurti marrin pjesë në pritjen e organizuar për Krishtlindje nga Ipeshkvia e Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me ftesë nga Ipeshkiva e Kosovës, mori pjesë në pritjen e organizuar për Krishtlindje.

Në qendrën “BogdaniPolis” në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë, Kryeministri Kurti i uroi ipeshkvit Dodë Gjergji dhe besimtarëve katolikë Krishtlindje të gëzuar.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.