Pacolli i kundërpërgjigjet Deliut: Keni investu aty ku keni pas mundësi me vjedh

Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli, ka reaguar ndaj deputetes së PDK-së, Blerta Deliu, ku kjo e fundit ironizoi me vendimin e Qeverisë për shërbimin e ujit në lokalet e gastronomisë, raporton Gazeta Blic.

Përmes një postimi në Facebook, Pacolli i ka thënë Deliut se në shkollat që ata i kanë ndërtuar, nuk ka ujë të pijes dhe fëmijët e pacientët detyrohen ta blejnë atë.

Ajo ka thënë po ashtu se ata kanë investuar aty ku kanë pasur mundësi.

Postimi i saj i plotë:

A e din deputetja e PDK-së që shkollat, spitalet e qendrat e mjekësisë familjare që kanë ndërtuar nuk kanë qasje në ujë të pijes?. Fëmijët dhe pacientët detyrohen me ble ujin ose me u dehidru.

Keni investu aty ku keni pas mundësi me vjedh Kaq për qeveritë e kaluara.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.