Presidentja i fton të gjithë që ta përkrahin Albinën dhe Familjen Kelmendi në Eurovison

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, i ka dalë në përkrahje këngëtares shqiptare, Albina Kelmendi, e cila bashkë me familjen e saj po e përfaqëson Shqipërinë në Eurovision.

Përmes një ‘story’ në Instagram, e para e shtetit kërkoi që të gjithë të jenë “sonte në mbështetje të Albinës dhe Familjes Kelmendi”, transmeton Klankosova.

Kujtojmë se Shqipëria përformoi e 10-ta në Eurovision, ku pati një paraqitje elektrizuese në Liverpool.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.