‘Remi’ i reagon Haradinajt që tha se i kishte vetëm 3 javë luftë në Llap

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për kohën e luftës dhe rolin që e ka pasur ish-drejtori politik i UÇK-së, Hashim Thaçi gjatë asaj kohe.

Haradinaj ka thënë në një emision televiziv se ish-presidenti Thaçi dhe ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa-Remi kanë qenë “turistë” në UÇK.

Në lidhje me këtë deklaratë ka reaguar Mustafa, me një fjali në rrjetin social Facebook.

“Atë që e bënë njeriu për pak vëmendje nuk e bënë dot asnjëra nga gjallesat për mbijetesë!”, shkroi Mustafa.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.