Zelensky dhe Erdogani takohen sot, pritet të flasin për marrëveshjen e grurit dhe shkëmbimin e të burgosurve

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky dhe ai i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan pritet që të takohen sot.

Në këtë takim pritet të diskutohet për marrëveshjen e grurit dhe një shkëmbim të mundshëm të të burgosurve midis Kievit dhe Moskës, shkruan Sky Neës, transmeton Klankosova.

Ndryshe, Turqia ka dërguar armë në Ukrainë dhe ka bërë thirrje që të respektohet sovraniteti i saj.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.