Polici shpëton jetën e personit të lënduar në aksident trafiku

Me datën 05.10.2021 rreth mesditës, në fshatin Gllamnik Podujevë, ka ndodhur një aksident trafiku. Në

Read More

Mërgimtari me 52 mijë franga në xhep ja mësyn Kosovës, bie në “radarin” e doganës

Në pikë kalimin kufitar të Dheut të Bardh njësit e antikontrabandës së Doganës së Kosovës

Read More

Hajdari: Kemi marrë masa mbrojtëse ndaj disa kompanive serbe

Ministrja e Industrisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka thënë që sot i kanë marrë dy

Read More

Murati: Nuk do të ketë më nevojë për vërtetim të tatimit në pronë që të regjistrohet vetura!

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë që sot ka nisur për në Qeveri Projekt-Rregulloren

Read More

Ambasada e Britanisë së Madhe ka një lajm të mirë për kosovarët

Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovës ka dhënë një lajm të mirë për kosovarët

Read More

Nga sot, gjoba për çdo shofer që nuk vendos etiketa në targat serbe

Duke filluar nga sot Policia e Kosovës do të gjobisë të gjithë drejtuesit e automjeteve,

Read More

Haskuka: Dëshpëruese, vunë nënshkrimin për mëditje,por mungojnë për buxhetin komunal!

Seanca e tretë kur mungojnë kuvendarët e PDK, LDK, AAK dhe Nisma, por shumë interesante

Read More