E ardhmja e Moratas në dyshim, Juventusi etiketon dy sulmues të njohur

E ardhmja e spanjollit Alvaro Moratas në Juventus duket se është në dyshim pasi Bianconerët thuhet se kanë vënë sytë te Mauro Icardi i Paris Saint-Germain dhe Dusan Vlahovic i Fiorentinës si emrat e ri të sulmit.

Morata u kthye në Torino nga Atletico Madrid në vitin 2020 në një marrëveshje fillestare huazimi me një mundësi blerjeje.

Bianconerët paguan 20 milionë euro për huazimin e tij dyvjeçar dhe mund ta bëjnë lëvizjen e tij të përhershme për 35 milionë euro në fund të sezonit aktual

Sidoqoftë, sipas raporteve të shumta në Itali, gjigantët e Serie A e kanë bërë Vlahovicin e klubit Viola objektivin e tyre të parë për afatin e verës.

Sipas La Gazzetta dello Sport, sulmuesi i PSG-së, Icardi është gjithashtu në listën e ngushtë të Bianconerëve me Zonjën e Vjetër, e cila mund të bëjë një përpjekje për të nënshkruar me ish-kapitenin e Interit qysh në afatin e janarit.

Nëse Icardi ose Vlahovic do të bashkoheshin me Juventusin, nuk do të kishte hapësirë ​​për Morata dhe më e rëndësishmja, Juventus nuk do të kishte buxhetin për ta bërë lëvizjen e tij të përhershme.

Il Corriere dello Sport nxjerr në pah sesi Juventus do të ketë nevojë të paguajë tarifën e transferimit për Federico Chiesas në fund të sezonit.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.