Rama: Jena 1, nga sot deti i Shqipërisë do të përdoret për tregti edhe nga Kosova 🇦🇱🤝🇽🇰

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë, e cila forcon edhe më shumë lidhjet mes Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe dy popujve shqip[tarë.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Rama shkruan se nga sot deti ynë nuk do të jetë më i Kosovës vetëm për turizëm, por edhe për tregti.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.