Turqia e “shkel” Letoninë, kualifikohet në evropian

Turqia edhe zyrtarisht është kualifikuar në Kampionatin Evropian.

Skuadra e drejtuar nga Montella ka mposhtur Letoninë me rezultat 4-0 në ndeshjen e xhiros së tetë të grupit D.

Golat për Turqinë i shënuan Akgun (58’), Tosun (83’), Akturkoglu (87’) dhe Tosun (90+2’).

Me këtë fitore, Turiqa merr vendin eparë me 16 pikë, gjashtë më shumë se Welsi dhe Kroacia që do të luftojnë për vendin e dytë. /IndeksOnline/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.