🔮Lajmi i Fundit : Gjendet pa shenja jete njĂ« 54-vjeçare nĂ« Prizren, Policia nis hetimetNjĂ« ngjarje e rĂ«ndĂ« ka ndodhur mĂ«ngjesin e sotĂ«m nĂ« Prizren, ku njĂ« grua Ă«hstĂ« gjetur pa shenja jete nĂ« rrugĂ«n ‘Tefik Çanga’, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se viktima është M.A, 54-vjeçare.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës kanë bërë me dije se kanë pranuar thirrje për ndihmë, pasi viktima ishte gjetur pa ndjenja dhe dyshohej se ishte në rrezik për jetën.

Ekipi mjekësor i Emergjencës ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, ku pas ekzaminimeve për shenjat vitale, kanë konstatuar se viktima ka ndërruar jetë.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës, të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes për të kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Me urdhĂ«r tĂ« prokurorit, trupi i pajetĂ« i viktimĂ«s Ă«shtĂ« dĂ«rguar nĂ« Institutin e MjekĂ«sisĂ« Ligjore pĂ«r obduksion, ndĂ«rsa rasti Ă«shtĂ« cilĂ«suar ‘Hetim i vdekjes’./GazetaSinjali/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.