Ganimete Musliu vendos flamurin me emblemën e UÇK-së në foltoren e Kuvendit

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës

Read More

Aktakuzë për prerjen dhe krasitjen e drunjëve në parkun e qytetit të Prizrenit

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit

Read More

Qeveria publikon vendimin për individët dhe entitetet ruse që u sanksionuan në Kosovë

Në mbledhjrn e fundit të Qeverisë, Kosova u është bashkuar shteteve që i kanë vënë

Read More

Organizim i skemave piramidale dhe bixhozit në Prizren

Më datë 04.03.2022, në orës 01:55, Policia në Suharekë kishte pranuar një informatë se në

Read More

Moldavia aplikon për anëtarësim në BE

Moldavia ka aplikuar zyrtarisht për anëtarësim në BE, njoftoi presidentja moldave Maia Sandu. Sandu ka

Read More

Kujdes, Policia është kudo/ Për katër ditë u gjobitën afër 8 mijë shoferë

Ditëve të fundit janë shtuar dukshëm gjobat kundërvajtëse në trafik. Policia e Kosovës ka shtuar

Read More