Kërkohet ndryshimi i udhëzimit administrativ për bartjen e shamisë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, përmes një postimi në Instagram ka kërkuar të

Read More

“Grupi i Kumanovës” reagon pas deklaratave të sotme në Kuvendin e Kosovës

Sot në Kuvendin e Kosovës është diskutuar dhe është kërkuar nga disa deputetët që pjesëtaret

Read More

Policia evakuon familjet e bllokuara nga bora e madhe në Bjeshkën e Rugovës

Pasditen e së dielës, policia kufitare ka pranuar një informacion nga një qytetar se dy

Read More

Ministria del me njoftim për rrugën Prizren-Prevallë

Që nga dje po vazhdon të jetë e pakalueshme rruga Prizren-Prevallë për shkak të rrëshqitjeve

Read More

Europa në krizë, ka nevojë urgjente për 400 mijë shoferë kamioni me pagë deri 3500 euro

Sistemi i Transportit në Europë ka mungesë të madhe shoferësh kamioni dhe kërkesa në treg

Read More

Kapet drogë në Vermicë, pranga dy personave

Policia e Kosovës në Pikën e Kalimit Kufitar në Vermicë të dielën mbrëma ka gjetur

Read More